Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více Informací.

„Špatná zpráva je ta, že čas letí. Dobrá zpráva je ta, že vy jste pilot.“ — Michael Althsuler

BLOG

Milan Koutný. Modelář, který letos pokořil 10.000 letů

Milan Koutný. Modelář, který letos pokořil 10.000 letů

Milan Koutný

Modelář, který letos pokořil 10.000 letů


Autorka: Tereza Lišková

Někdo s létáním začíná až v dospělosti, někdo byl letectvím pohlcen již od mládí. Pomineme-li lepení plastových modelů, Milanova letecká kariéra začala už na gymnáziu, kdy létal v Aeroklubu Šumperk na větroni L13 Blaník, Vt 116 Orlík a splnil podmínky pro uděleni stříbrného “C”. Ze severu Moravy ho letecký osud zavanul až do Košic, kde toužil po studiích na stíhače. Kvůli výšce se musel spokojit „jen“ s oborem pilot vrtulníku, čehož ale dle vlastních slov nikdy nelitoval. Vrtulníky se staly jeho láskou. Doprovázely ho od 51. vrtulníkovému pluku Prostějově, přes USA, mise v Bosně, Kosovu, Nizozemí zpět do ČR. Během kariéry v Armádě české republiky měl Milan možnost létat na vrtulnících Mi2, Mi8, Mi9, Mi17, Mi171 v nespočtu zemí včetně Izraele či Afghánistánu.

Od dubna 2017 má OKAFS tu čest vést Milana ve flotile instruktorů ULL ve své moravské pobočce v Přerově. Krom jeho denní práce, pomáhá v týmu OKAFS dalším splnit si své sny stát se více než modelářem – školí nové piloty na letadlech typu Azték, Twin, Skyleader a Eurostar. Milanovi zkušenosti už jen podtrhává jeho letošní jubileum – v září jsme mu totiž gratulovali k překročení hranice 10.000 letů při náletu 3290 hodin.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts