Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více Informací.

Ze života našeho týmu

Milan Koutný. Modelář, který letos pokořil 10.000 letů

Milan Koutný. Modelář, který letos pokořil 10.000 letů

Milan Koutný

Modelář, který letos pokořil 10.000 letů


Autorka: Tereza Lišková

Někdo s létáním začíná až v dospělosti, někdo byl letectvím pohlcen již od mládí. Pomineme-li lepení plastových modelů, Milanova letecká kariéra začala už na gymnáziu, kdy létal v Aeroklubu Šumperk na větroni L13 Blaník, Vt 116 Orlík a splnil podmínky pro uděleni stříbrného “C”. Ze severu Moravy ho letecký osud zavanul až do Košic, kde toužil po studiích na stíhače. Kvůli výšce se musel spokojit „jen“ s oborem pilot vrtulníku, čehož ale dle vlastních slov nikdy nelitoval. Vrtulníky se staly jeho láskou. Doprovázely ho od 51. vrtulníkovému pluku Prostějově, přes USA, mise v Bosně, Kosovu, Nizozemí zpět do ČR. Během kariéry v Armádě české republiky měl Milan možnost létat na vrtulnících Mi2, Mi8, Mi9, Mi17, Mi171 v nespočtu zemí včetně Izraele či Afghánistánu.

Od dubna 2017 má OKAFS tu čest vést Milana ve flotile instruktorů ULL ve své moravské pobočce v Přerově. Krom jeho denní práce, pomáhá v týmu OKAFS dalším splnit si své sny stát se více než modelářem – školí nové piloty na letadlech typu Azték, Twin, Skyleader a Eurostar. Milanovi zkušenosti už jen podtrhává jeho letošní jubileum – v září jsme mu totiž gratulovali k překročení hranice 10.000 letů při náletu 3290 hodin.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts