Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více Informací.

Ze života našeho týmu

Ohlédnutí za akcí Bylnice Air Camp 2019

Ohlédnutí za akcí Bylnice Air Camp 2019

Na začátku srpna se konal první oficiální ročník Bylnice Air Camp. Dle zájmu i ohlasů tento letecký víkend předčil očekávání. Přečtěte si, jak to vypadá, když malé městečko obsadí letka OKA FLIGHT Teamu.


Autorka: Tereza Lišková, Foto: Martin "Měřa" Měřínský

Uprostřed léta se v malebném městečku na samé hranici se Slovenskem konala letecká akce Bylnice Air Camp 2019. Slétla se na ni všechna letadla OKA FLIGHT Teamu a za 2,5 dne jí navštívilo přes 1500 nadšených návštěvníků.

Připravit, pozor, Bylnice!

Hlavní program Bylnice Air Camp začal už v pátek 2.8. Ostartovala ho svým nízkým průletem přerovská letka, která tak dala o zahájení akce v Brumově-Bylnici vědět. Pod taktovkou technického ředitele Leoše Lišky piloti připravili stroje, provedli úvodní briefing a vše mohlo začít. Zázemí zajistil letecký nadšenec a místní podnikatel Roman Novák, ředitel celé akce. A tak krom letadel na návštěvníky čekalo pivo, gulášek, klobásy, steaky a samozřejmě dostatek birelu a vody pro řidiče. 

Makačka, ale nádhera

První den akce byl původně zamýšlen jako přípravný, nicméně kroužící letadla nad Bylnicí přilákala zvídavé občany a běžně neaktivní letiště na kopci během pár hodin značně ožilo. Letecký program se až do večera nezastavil. V průběhu dne přiletěl zbytek letky OKA FLIGHT Teamu z Frýdlantu a Hradce Králové. Jak prohlásil jeden z pilotů Robert "Bob" Kamený,“Byla to makačka, ale nádhera.”

Rak se Čmelákem

K večeru se do Bylnice přiletěli podívat i naši dva kolegové z Luhačovic, piloti se Čmelákem a Scoutem, kteří připravili malou soukromou show. Po několika průletech s dýmovými efekty čmelák dokonce přistál a návštěvníci tak mohli obdivovat krásné žluté letadlo Přemka Raka i ze země. 

Létalo se o 106

Po kvalitní večerní oslavě prvního dne a přespání “pod křídlem” začal v sobotu naplno program pro veřejnost. Informace o akci se rozšířila do všech domácností v blízkém i širokém okolí a sjížděli se návštěvníci až ze středních Čech či západu Slovenska. Létalo se, co počasí dovolilo a v některých chvílích bylo ve vzduchu nad Bylnicí až 8 letadel. To byl sám o sobě zážitek pro mnoho přihlížejících. Nejednomu návštěvníkovi se létání zalíbilo natolik, že se zajímal o pilotní výcvik. 

Nebe plné překvapení

I druhý den večer se ukázal spřátelený stroj Scout spolu s Přemkovým novým miláčkem Z50. V záři zapadajícího sluníčka udělal několik dýmových průletů a akrobatických prvků, aby tím slavnostně uzavřeli další úspěšný den této jedinečné akce. Po setmění pak jako třešnička na dortu nebe rozzářil závěrečný ohňostroj.

Sečteno podtrženo

Závěrečný den akce Bylnice Air Camp byl oddechový. Skvělí muži na létajících strojích OKA FLIGHT Teamu zasedli na svá pilotní místa a udělali pár posledních letů. V Bylnici se tak během prvního srpnového víkendu předvedlo 9 letadel, přiletělo celkově 22 členů OKA FLIGHT Teamu včetně jednoho tygra a vypilo se přes 1000 piv.

Super akce i s tygrem

Ohlasy návštěvníků i pilotů mluví za vše. Jedním slovem "Nezapomenutelný" popsal víkend v Bylnici Všéťa, pilot OKA FLIGHT Teamu. “Super akce, byli jsme tu loni, a když to bude i příští rok, příjdeme zase.” prohlásila paní Marie, která už podruhé v Bylnici okusila krásy létání. "Super akce pro celou rodinu a navíc jsem potkal tygra!" říká Milan Koutný, pilot OKA FLIGHT Teamu.

Bylnice 2019 byla bezesporu vydařená akce. Kdo by si jí chtěl vychutnat alespoň virtuálně ještě jednou, tady je odkaz na krátké video od našeho kamaráda pilota Všéti. Na její další ročníky se už všichni moc těši.  Zájemci a fandové nechť sledují web www.okafs.cz nebo Facebook OKA FLIGHT Teamu. Za rok naviděnou! 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts