Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více Informací.

Ze života našeho týmu

OKAFS piloti na kurzu zkušebních pilotů

OKAFS piloti na kurzu zkušebních pilotů

Ve dnech 14-15.5. 2019 uspořádala LAA ČR kurz zkušebních pilotů, kterého se zúčastnili i 3 zástupci OKAFT – Leoš Liška, Robert Kamený a Milan Koutný


Autor: Milan Koutný

Teoretická část proběhla za účasti inspektorů LAA Zdeňka Doubka, Petra Chvojky a Václava Chvály v sídle LAA v Praze. Praktická část kurzu proběhla na letišti Mladá Boleslav (LKMB), kde účastníci vážili 2 typy letadel – s příďovým kolečkem a s ostruhou. Vážení sloužilo k ověření centráže a stanovení aktuální centráže daných letadel. Poté piloti odlétali zkušební let na letounu Skylane, který měl za cíl ověřit deklarované letové vlastnosti na všech letových režimech a na všech konfiguracích tohoto ULL . Výsledkem tohoto zkušebního letu byl vypsaný protokol o provedených letových zkouškách jednotlivého SLZ.

I přes nepřízeň počasí se všem pilotům podařilo odlétat tento program a následně odevzdat i protokoly o vážení letadel s výpočtem centráže a záletový protokol hlavnímu inspektorovi provozu ULL Zdeňkovi Doubkovi, který je spolu s osobními listy vyhodnotil a po splnění všech náležitostí i předal pilotům razítko „Zkušební pilot LAA ČR“.

Věřím, že tento kurz posune piloty OKFA FLIGHT Teamu díky nabitým zkušenostem opět dále a přispěje k větší bezpečnosti létání nejen pilotů našeho týmu.

Kurzu se zúčastnilo 8 pilotů z celé ČR.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts