Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více Informací.

Ze života našeho týmu

Bezpečnost & Safety: Proražená náběžná hrana na stabilizátoru

Bezpečnost & Safety: Proražená náběžná hrana na stabilizátoru

Typ letadla: EV 97 EUROSTAR


Při létání z travnaté plochy, která ještě nebyla upravena, jsem při mezi-letové prohlídce letadla před dalším letem našel proraženou náběžnou hranu na pravé straně stabilizátoru. Na travnaté ploše se, sice sporadicky, ale přesto, vyskytovaly kameny do velikosti vejce a s největší pravděpodobností došlo k vymrštění kamene od předního kola a k nárazu kamene do stabilizátoru. Za letu jsem nic nezaznamenal. K poškození přispěl i fakt, že na předním kole a na pravém kole hlavního podvozku nebyly kryty kol ("bačkory"), které kromě zlepšení aerodynamiky fungují i jako blatník a mohly odmrštěný kámen zachytit.

Podělte se o to, co jste při létání zažili a o čem si myslíte, že je dobré sdělit ostatním pilotům, aby se poučili z cizích zkušeností a nedělali stejné chyby. Využijte formulář pro anonymní hlášení leteckých událostí a sdílení zkušeností.

I díky vašemu příběhu můžeme všichni létat bezpečněji.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts